PRZEJDŹ DO KREATORA CV

Dla kogo niestandardowe CV?

Data dodania: 2019-01-10

To żadna tajemnica, że bez dobrego Curriculum vitae, nie można znaleźć pracy. W obecnych czasach, nawet osoby zatrudniające się na stanowisku zamiatacza, muszą mieć przygotowane CV. Oczywiste jest też, że im większe ambicje, tym lepsza i bogatsza powinna być ich prezentacja.

Zwyczajne CV

Standardowe CV zawiera dane kontaktowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz krótki opis posiadanych umiejętności, czy zainteresowań. Lepsze, uzupełnione jest także zdjęciem. Wielu pracodawców uważa, że dokumenty bez fotografii mają mniejszą wartość niż te ze zdjęciem. Przyjęło się, że umieszczanie w swoim CV, eleganckiego zdjęcia w formacie jak do dokumentów, nadaje mu profesjonalnego szlifu. Do przygotowania go można użyć gotowych schematów. Zwykły szablon CV, jest dostępny we wielu wariantach na różnych portalach internetowych. Jego główne założenia są jednak, takie same i jedyne, co się różni - to strona wizualna.

Do jakie typu pracy możemy wysłać CV, które jest niestandardowe? Oprócz zwykłych sztampowych CV, są też takie, które zachwycą przyszłego pracodawcę... albo bardzo rozbawią. Oczywiste jest to, że osoba ubiegająca się o poważane stanowisko (lekarz, prawnik, etc.), nie powinna sięgać po niestandardowe rozwiązania. Są to zawody, w których kreatywność nie jest najwyżej pożądaną cechą. Niestandardowe CV może być ogromnym atutem przy rekrutacji na pewne stanowiska. Jakie? Wszystkie te, na których wymaga się zdolności nieszablonowego myślenia - fotograf, coach, grafik, itd. Mogą oni na swoim CV umieścić coś, co szczególnie przykuje uwagę potencjalnego pracodawcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby CV wykonać w formie mapy myśli, czy infografiki. Osoba, starająca się o stanowisko przy artystycznej renowacji mebli, może przygotować CV na kawałku deski - w ten sposób od razu zaprezentuje swoje umiejętności. Ważne jednak by zawierało w swej treści niezbędne elementy. Nie można zapominać o podaniu danych kontaktowych! Bez nich pracodawca nie da rady odszukać właściciela najciekawszego CV.