PRZEJDŹ DO KREATORA CV

WIDEO CV

Data dodania: 2015-05-13

Badania wskazują, że rekrutorzy poświęcają 0,5 minuty na zapoznanie się z CV, a więc jest to nasze 0,5 minuty, w ciągu której musimy zwrócić uwagę na swoją osobę. Jak to zrobić?

PO PIERWSZE WZGLĘDY FORMALNE CV chaotyczne, z błędami ortograficznymi, gramatycznymi, stylistycznymi na wstępie dyskwalifikuje kandydata.

Jeśli nie zamieścimy numeru telefony lub e-maila to nie dziwmy się, że pracodawca z nami się nie skontaktuje. Potem umieszczamy informacje o dotychczasowym doświadczeniu zawodowym, wykształceniu, umiejętnościach i zainteresowaniach. Pamiętać należy o odwróconej chronologii, czyli zaczynamy od wydarzeń współczesnych i cofamy się w czasie. Najlepiej wykorzystać wzór CV z licznych kreatorów znajdujących się w Internecie. Podpowiedzą nie tylko wszystkie potrzebne elementy, ale także zadbają o właściwe rozmieszczenie tekstu i szatę graficzną. Wzorów do wyboru jest dużo, należy jednak zadbać , by forma nie górowała nad treścią. Ważne informację wyróżnijmy dużymi literami lub pogrubioną czcionką. CV nie powinno przekraczać 1 strony A4.

A MOŻE WIDEO CV Wideo CV staje się coraz modniejsze wśród poszukujących pracę i kilka przykładów można już znaleźć w sieci. Jest to dobre rozwiązanie tylko przy rekrutacji do firm nowych technologii lub PR. W pozostałych nie zdają egzaminu przede wszystkim ze względów czasowych. Trwają po kilka minut i jeśli rekrutor ma nawet kilkanaście takich filmów to robią się już godziny, których jemu brakuje. Video CV uniemożliwia także wyłowienie potrzebnych informacji, trzeba oglądnąć całe nagranie. Trudno jest także przygotować prezentację, która naprawdę zainteresuje pracodawcę. Życiorys wygłaszany przez kandydata jest nudny, przesuwające się karteczki z osiągnięciami i szkołami także, te same informacje zawiera CV przygotowane zgodnie ze wzorem kreatora.

A WIĘC JAK ZASKOCZYĆ? Dobre CV powinno zawierać informacje rzetelne i przydatne dla pracodawcy. Pokażmy, że szanujemy jego bezcenny czas. Umieszczamy tylko ostatni szczebel edukacji oraz dodatkowe kursy podnoszące nasze umiejętności i kwalifikacje. prezentując naszą karierę wymieniajmy tylko to doświadczenie, które jest potrzebne na dane stanowisko. Należy krótko opisać zakres obowiązków, odpowiedzialności i osiągnięte sukcesy wskazujące na naszą przydatność. Chcąc napisać dobry życiorys najlepiej wykorzystać wzór CV z kreatora, który odpowiada oczekiwaniom pracodawców i poprowadzi nas krok po kroku.