PRZEJDŹ DO KREATORA CV

CV Kucharz

Data dodania: 2014-11-03

Swoje starania rozpocznij od stworzenia idealnego, zwracającego uwagę CV. To dokument, z którym twój ewentualny, przyszły pracodawca zapozna się w pierwszej kolejności, więc musi być napisany w sposób przejrzysty, zawierać wszystkie niezbędne informacje i co ważne być w całości zgodny z prawdą.

W stworzeniu dobrego CV kiedy starasz się o posadę kucharza ważne jest dosłownie wszystko. Twoje CV musi zawierać ważne dla pracodawcy, podstawowe informacje o tobie. W pierwszych punktach swojego CV zamieść imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres mailowy. W CV warto zamieścić zdjęcie w eleganckim stroju. Niech nie będzie to zdjęcie w wyzywającym czy ekstrawaganckim ubraniu lub takie z imprezy firmowej. Musisz wypaść profesjonalnie i stosowanie w oczach swojego ewentualnego pracodawcy.

Kucharz to artysta, wirtuoz w kuchni, ale teoretyczna wiedza i zdobyte wykształcenie jest w tej pracy niezwykle ważne, dlatego koniecznie wpisz w CV to jakie szkoły ukończyłeś, przebyte kursy, praktyki, staże w restauracjach i konkursy gastronomiczne. Chwal się, jeśli w konkursach czy w czasie kursów zostałeś nagrodzony czy wyróżniony. Każde takie osiągnięcie ma ogromny wpływ na pozytywne rozpatrzenie twojego podania o pracę przez pracodawcę.

W pracy kucharza niezwykle ważne jest również doświadczenie zawodowe i zdobyte umiejętności. Wpisz w CV nie tylko nazwy stanowisk w poprzednich miejscach pracy, ale również wykonywane wówczas zadania. Jeśli byłeś pomocnikiem kucharza zapisz to obok nazwy restauracji, w której pracowałeś. Jeśli byłeś szefem kuchni koniecznie pochwal się jak dużym zespołem nadzorowałeś. Z pewnością zrobi to ogromne wrażenie na przyszłym pracodawcy. Napisz również w jakim okresie pracowałeś w danych miejscach. Podaj konkretne daty rozpoczęcia i zakończenia pracy. Warto wymienić także obowiązki, które do Ciebie należały. Nie pisz oczywiście wszystkiego, ale kilka najważniejszych spraw za jakie odpowiadałeś w kuchni danej restauracji.

W czasie pisania CV wykorzystaj określone słowa- klucze. Jeżeli wysyłasz swoją aplikację na stanowisko kucharza drogą internetową, bardzo często szablony CV pozwalają ci na dodanie istotnych i charakterystycznych dla danego stanowiska słów kluczowych. W serwisach zajmujących się zamieszczaniem ogłoszeń o pracę i będącymi niejako pośrednikami między przyszłym pracownikiem, a pracodawcą często korzysta się ze słów kluczowych w celu znalezienia tego idealnego CV w całej bazie "CV kucharz". Słowa kluczowe, które użyjesz w swoim CV powinny dotyczyć twojej pracy i twoich niepowtarzalnych i charakterystycznych dla pracy kucharza umiejętności. Wpisz "gotowanie", "pieczenie" czy nazwy znanych i cenionych konkursów i restauracji, z którymi miałeś kontakt w swoim zawodowym życiu.

Przyjmuje się, że CV nie powinno być dłuższe niż jedna do dwóch stron formatu A4. Jeśli jednak nie jesteś w stanie zmieścić się w takiej liczbie stron, to znacznie lepiej napisać więcej, niż pominąć ważne informacje, którą mogą mieć znaczący wpływ na twoją przyszłość i zdobycie wymarzonej posady kucharza. Pamiętaj, by w twoim CV nie było błędów ortograficznych, interpunkcyjnych ani stylistycznych.

Stwórz CV tak, by twój przyszły pracodawca po jego przeczytaniu nie tylko zapragnął zaprosić się na rozmowę kwalifikacyjną, ale od razu chciał zatrudnić w swojej restauracji.