PRZEJDŹ DO KREATORA CV

Jak sposób tworzyć CV

Data dodania: 2014-11-03

Jeśli nie będziemy dysponować podstawowym dokumentem, który pozwoli zebrać wszystkie te informacje w całość i przedstawić je potencjalnemu pracodawcy.

Dziś już raczej nawet każdy uczeń szkoły średniej wie, czym jest CV i jakie jest jego znaczenie w trakcie poszukiwania pracy, jednak wielu, nawet aktywnych zawodowo, nie do końca ma świadomość, jak taki dokument powinien wyglądać. Dlatego warto, przygotowując swoje Curriculum vitae, skonfrontować własną pomysłowość i umiejętności z tym, co dzisiaj powszechnie działy rekrutacji i agencje zatrudnienia dostają na swoje biurka, od potencjalnych pracowników.

Wiele osób powie pewnie, że jeśli zawartość i treść CV jest wartościowa, to wygląd i ogólny wyraz graficzny tego dokumentu jest mniej ważny, jednak nic bardziej mylnego. Proces tworzenia tego dokumentu jest złożony i usystematyzowane, a każdy jego element jest równie ważny. Od grafiki i układu poczynając. W Curriculum vitae zawieramy bowiem bardzo różne informacje i ich odpowiednie, także wizualne, podzielenie na określone tematy sprawia, że CV jest czytelne estetyczne. Jeśli nie jesteśmy pewni tego, czy potrafimy samodzielnie stworzyć szablon,najlepiej stworzyć CV za pomocą kreatora za niewielką opłatą - mamy do wyboru wiele interesujących i sprawdzonych wzorów, które na pewno każdemu pozwolą znaleźć coś dla siebie.

Wybierając szablony, warto się bowiem nieco pochylić nad tą czynnością, a nie brać pierwszy z brzegu. W końcu to, jakie oddamy CV, będzie opisywało nas samych. Wybierzmy więc wzór, który rzeczywiście najbardziej nam odpowiada i najwłaściwiej przedstawi to, kim jesteśmy oraz wzór pasujący do branży, w której chcemy pracować. Zupełnie inne standardy będą obowiązywały w rekrutacji do agencji PR, a inne na stanowisko dyrektora banku. Jeśli już wybierzemy układ i kolorystkę, warto pamiętać, jakie informacje koniecznie trzeba umieścić w CV, a jakie kategorycznie pozostawić na spotkania towarzyskie.

W gotowych wzorcach często znajdziemy pomoc, ważne jednak aby przygotowując swoje Curriculum vitae nie zapomnieć o umieszczeniu, w górnej części dokumentu, naszych danych osobowych i adresu oraz wszystkich danych do kontaktu. Poza tym obowiązkowo podajemy wykształcenie. Przyda się też informacja o dotychczasowym zatrudnieniu, wolontariacie, stażach i praktykach, z podaniem okresów oraz podmiotu, z którym mieliśmy okazje współpracować. Warto także zawrzeć w CV informację o wszelkich kursach, szkoleniach i warsztatach, które ukończyliśmy, a są istotne, w kontekście kompetencji zawodowych, oraz informacje o tym, jakie programy, urządzenia czy sprzęty potrafimy obsługiwać, i w jakim stopniu. Jeszcze tylko punkt odnoszący się do umiejętności, posługiwania się językami obcymi ( w mowie i piśmie) i już mamy gotowy dokument, gotowy do wysyłania ofert.