PRZEJDŹ DO KREATORA CV

Czy warto szukać dodatkowej pracy przed świętami?

Data dodania: 2019-03-22

Święta to najlepszy okres dla wielu branż. W ciągu paru tygodni przed świętami zwiększają swoje obroty kilkukrotnie. Oczywiście znacznie największy ruch panuje przed Świętami Bożego Narodzenia, ale i Święta Wielkanocne powodują wzmożoną aktywność klientów.

Okres przedświąteczny – doskonała okazja do dobrych zarobków

Szukanie pracy w okresie przedświątecznym najlepiej rozpocząć przynajmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. To wtedy zapotrzebowanie na pracowników zgłaszają przede wszystkim firmy produkcyjne, handlowe, transportowe.

Oferty kierowane są przede wszystkim do osób dyspozycyjnych, które mogą zastąpić pracowników korzystających z urlopów oraz wspomóc zwiększone zapotrzebowanie na towary i usługi.

Niskie bezrobocie i zapotrzebowanie na pracowników powodują, że w okresie przedświątecznym pracodawcy oferują znacznie wyższe stawki godzinowe. W zależności od branży i kwalifikacji mogą być zwiększone nawet o 100%. To doskonała okazja do podreperowania domowego budżetu lub dodatkowych zarobków dla studentów.

Które branże płacą najwięcej?

W dużej mierze zależy to od regionu, wzmożonego ruchu przedświątecznego oraz kwalifikacji pracownika. Na pewno najmniejsze stawki oferowane są pracownikom magazynowym i kasjerom w sklepach. Na lepsze zarobki mogą liczyć hostessy i animatorzy zajęć dla dzieci w centrach handlowych.

Najwyższe stawki oferuje gastronomia, branża turystyczna i firmy kurierskie. Wynika to ze zmiany zachowań wielu Polaków.

Zamawianie zakupów przez Internet od dawna jest już bardzo popularne ze względu na niższe ceny i oszczędność czasu. Zawsze przed świętami następuje lawinowy wzrost zamówień w sklepach internetowych, firmy kurierskie muszą dostarczyć je na czas. Za jeden dzień można zarobić od 300 do 500 zł.

Zwiększony ruch dotyczy także firm gastronomicznych. Wiele osób woli zamówić gotowe dania świąteczne, niż spędzać wiele godzin w kuchni. Zatrudnienie znajdą przede wszystkim kucharze, pomocnicy, pizzerzy, ale także dostawcy. Szczególnie poszukiwani są chętni do pracy w drugi dzień świąt i wtedy mogą liczyć na rzeczywiście wysokie stawki.

Coraz więcej osób chcąc uniknąć przedświątecznego zamieszania wybiera wyjazd do ośrodków wypoczynkowych położonych w atrakcyjnych miejscowościach. Hotele, domy gościnne, lokale gastronomiczne potrzebują w tym okresie dodatkowych pracowników do obsługi gości.