PRZEJDŹ DO KREATORA CV

Czy warto w CV umieszczać informacje o studiach, które przerwaliśmy?

Data dodania: 2019-06-21

Trzeba przyznać, że CV odgrywa bardzo ważną rolę podczas poszukiwania wymarzonej pracy. Wiele kandydatów na dane stanowisko zastanawia się co zrobić z nieukończony studiami - czy wpisywać je do swojego listu motywacyjnego, czy może lepiej zachować tą informację wyłącznie dla siebie?

Nieukończone studia w CV

Trzeba przyznać, że CV jest miejscem, w którym możemy przedstawić swoją osobę przyszłemu szefowi. Dzięki niemu możemy pokazać całe spektrum swoich działań oraz dotychczasowe zdobyte doświadczenia. Właśnie dlatego nieukończone studia w CV, jak najbardziej powinniśmy tam umieścić. Trzeba jednak mieć na uwadze, aby zakończył przynajmniej trzy semestry - w ten sposób możemy mieć pewność, że pokażemy się z dobrej strony. Zupełnie inna byłaby sytuacja, gdybyśmy nawet nie ukończyli jednego semestru studiów. Dlaczego warto wpisać nieukończone studia w swoje CV? Przede wszystkim nasz przyszły szef będzie mógł zobaczyć, że przez cały czas byliśmy zajęci swoim rozwojem. Oprócz tego - nawet przerwane studia czegoś nas nauczyły. W tym czasie mogliśmy zdobyć naprawdę sporo wiedzy, a także nowe umiejętności, które z pewnością przydadzą się w zawodzie.

Przygotowanie CV

Doświadczenie, które zdecydujemy się wpisać w CV, z całą pewnością poszerzy nasze kompetencje. Jak wpisać przerwane studia w CV? Otóż, trzeba to zrobić umiejętnie. Bardzo ważna jest także forma w jakiej to zrobimy. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć lata studiów - nawet jeżeli trwały one tylko rok. Koniecznie trzeba zapisać w którym roku studia zostały przerwane. Jeżeli jest taka sytuacja, że jedne studia zostały przerwane, aczkolwiek nie podjęliśmy się nauki na innym kierunku - warto wyjaśnić powód decyzji o zakończeniu studiów. Mogą to być, na przykład - kłopoty rodzinne lub finansowe, ciąża lub choroba. Trzeba być także przygotowanym na to, że osoba, która będzie nas rekrutować może zadać wiele pytań na temat niedokończonych studiów. Naprawdę warto przygotować się do takiej rozmowy. Wiele osób boi się wpisywać w CV niedokończone studia, ponieważ obawiają się oni, że zostaną ocenieni jako niepoważne osoby, które do niczego się nie nadają. W końcu trzeba przyznać, że wizerunek jest naprawdę bardzo ważny podczas poszukiwania pracy. Wszystko zależy od powodu zakończenia studiów - jeżeli powód jest poważny i prawdziwy, nasz przyszły szef na pewno to zrozumie. Nie zawsze zakończenie edukacji jest postrzegane źle - czasem po prostu nie ma się innego wyboru. Warto być po prostu osobą szczerą podczas pisania CV - wiele osób, które rekrutują na dane stanowisko spotkało się z tym, że w CV napisane są informacje nieprawdziwe. Nie warto tego robić, ponieważ w dzisiejszych czasach wszystko można sprawdzić. Lepiej jest wpisać, że studiów się nie ukończyło, niż skłamać, że zostały one zakończone pomyślnie - kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw.

Nieukończone studia w CV powinno się wpisać w dokument, ponieważ one również świadczą o naszym poziomie umiejętności oraz o naszym doświadczeniu. W ten sposób możemy pokazać się z dobrej strony.