PRZEJDŹ DO KREATORA CV

Zdobądź pracę dzięki ubraniu!

Data dodania: 2015-02-27

Dlatego należy wiedzieć, w jaki sposób się zaprezentować, aby wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy. Rzecz jasna najważniejsze są posiadane przez nas kompetencje, jednak swoje znaczenie mają również sprawy pomniejsze, które mogą nam pomóc lub zaszkodzić. Jedną z nich jest nasz ubiór. Jak więc ubrać się, aby zdobyć pracę?

Skomponowanie odpowiedniego stroju nie jest łatwe. Jeden "zestaw" nie sprawdzi się w każdej firmie. Dużo bowiem zależy od charakteru pracy, o którą się staramy. Dlatego należy pamiętać, aby wcześniej prześledzić profil przedsiębiorstwa, w którym chcemy się zatrudnić, a także zdobyć informacje na temat tego, jaki ubiór jest tam obowiązujący. Jednak niezależnie od rodzaju firmy, nie możemy prezentować się niechlujnie. Zadbany wygląd świadczy bowiem o naszej wiarygodności, a także profesjonalizmie. Nikt nie zatrudni człowieka wyglądającego jakby dopiero wstał z łóżka bądź nie mył się przez tydzień. Wywarcie dobrego pierwszego wrażenia jest drogą do końcowego sukcesu - dana osoba oceniana jest podczas pierwszych kilku sekund, więc strój jest tu sprawą kluczową.

Podstawową sprawę dla mężczyzn powinna stanowić koszula. Musi być odpowiednio wyprasowana i, przede wszystkim, czysta. Ponadto musi być odpowiednio dopasowana, nie może być zbyt luźna ani ciasna. Najpowszechniejszym wyborem jest koszula biała, bowiem pasuje do każdego rodzaju garnituru (koniecznie z długimi rękawami!). Kobietom poleca się przede wszystkim kolory stonowane, nie mogą być one zbyt krzykliwe, gdyż ucierpi na tym elegancja. Dobrym rozwiązaniem będzie klasyczna bluzka oraz spódnica lub ciemne spodnie. Mężczyźni wyposażyć powinni się poza tym w ciemną marynarkę, która również musi zostać należycie dopasowana do sylwetki.

Ogromną rolę pełnią wszelkiej maści dodatki. Świadczą one bowiem o naszym guście i stanowią bardzo ważne dopełnienie ogólnej prezencji. Istotny będzie dobór butów, które, poza wymogiem czystości, muszą pasować kolorem do reszty stroju. To samo tyczy się skarpetek w przypadku mężczyzn. Dobrym rozwiązaniem będą także spinki do koszuli czy krawata. Kobiety poza biżuterią (nie za dużą!) wyposażyć mogą się również w torebkę - jej kolor i krój także nie powinien odciągać uwagi.

Strój jest wizytówką nas samych, a także często potwierdzeniem wszelkich informacji, które zawiera wzór CV. Zawsze należy wiec postarać się, aby wyglądać na człowieka schludnego i zadbanego. Zdobycie pracy będzie wtedy o wiele prostsze.