PRZEJDŹ DO KREATORA CV

Najczęściej popełniane błędy podczas pisania CV

Data dodania: 2014-11-03

CV jest swoistym świadectwem naszego wizerunku, naszych kompetencji, wykształcenia czy zdobytego doświadczenia.

To właśnie poprzez CV pracodawca poznaje naszą osobę i wyrabia sobie zdanie - właśnie to to pierwsze wrażenie jest najważniejsze, nie pozwólmy więc, by złe przedstawienie własnej osoby zamknęło nam ścieżkę do wymarzonej kariery.

Najczęściej tego rodzaju dokumencie jest zbyt mało konkretów. Kandydaci zapominają, że oprócz podania poprzedniego miejsca pracy i zajmowanego stanowiska, osoba rekrutująca chętnie pozna zakres obowiązków, jakie były nam przydzielone. Nic tak nie denerwuje jak błędy w CV - te są niemile widziane i najczęściej decydują o odrzuceniu kandydatury. Błędy stylistyczne, ortograficzne, ale również rozjechana czcionka czy ogólnie źle sformatowany tekst świadczy o naszych niekompetencjach i zbyt małym staraniu się o pracę. Jeszcze gorzej, kiedy w życiorysie napiszemy nieprawdę bądź przekoloryzujemy rzeczywistość - nie warto tego robić bowiem pracodawca prędzej czy później zweryfikuje nasze prawdziwe wykształcenie, umiejętności czy doświadczenie. Najczęściej dochodzi do tego już podczas pierwsze rozmowy kwalifikacyjnej.

Ważnym aspektem jest zdjęcie - to mówi wiele o nas i korzystnie wpływa na nasz wizerunek. Należy jednak pamiętać, by zdjęcie było profesjonalnie wykonane, nie wrzucajmy do CV fotografii z wakacji, co gorsza w stroju kąpielowym. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Z całą pewnością na szatę graficzną - ta obok zawieranych danych jest kolejnym elementem decydującym o zaproszeniu kandydata na rozmowę o pracę.

Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z kreatora CV. CV stworzone przez kreator sprawi że nasz życiorys będzie dopracowany, rzetelny i po prostu ładny. Warto pamiętać, by na końcu zawsze dodawać klauzulę o Ochronie Danych Osobowych jeżeli tworzysz samodzielnie CV - dokumenty, które jej nie zawierają bardzo często nie są w ogóle czytane. Korzystając z naszego kreatora nie musisz pamiętam o dołączaniu klauzuli o Ochronie Danych Osobowych, ponieważ kreator dodaje klauzulę automatycznie do każdego generowanego CV.

Trzeba wiedzieć, że tak naprawdę każda kandydatura powinna być inna - treści zawierane w CV powinny być dopasowane do danego stanowiska. Niefortunnym przykładem może być zaznaczenie doświadczenia pracy w szklarni jeśli staramy się o posadę na stanowisku sekretarki - zwyczajnie, taka informacja nic nie daje przyszłemu pracodawcy i co więcej, ten czytając dokument będzie miał poczucie straty czasu. Indywidualne treści w ramach każdego stanowiska nie stanowią dzisiaj problemu bowiem istnieją kreatory cv. Do nich należy wpisać tylko rzeczywiste i odpowiednie dane, a system sam skonfiguruje i sformatuje nasz życiorys tak, by wyglądał on profesjonalnie. Z tego rodzaju pomocy korzysta dzisiaj praktycznie każdy, kto ubiega się o posadę.