PRZEJDŹ DO KREATORA CV

CV na jedną stronę?

Data dodania: 2019-01-20

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób napisać CV, aby faktycznie zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pracy marzeń. Oczywiście dobrze napisane CV to już połowa drogi do sukcesu, dlatego też zawsze warto poświęcić trochę pracy i trudu, aby faktycznie stworzyć jego najlepszą wersję. Często zaleca się pisać CV na jedną stronę, aby jak najbardziej przykuć uwagę pracodawcy. Oczywiście jednak CV może mieć kilka stron, ale najlepiej, aby w żadnym przypadku nie przekraczało trzech. Zbyt dużo wiadomości może zniechęcić potencjalnego pracodawcę, który być może nawet nie przeczyta całości.

Jak przykuć uwagę potencjalnego pracodawcy i jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pracy marzeń, jedynie dzięki odpowiednio przygotowanemu CV?

Tak naprawdę, jak zawsze liczy się pierwsze wrażenie. To dlatego warto przykuć uwagę pracodawcy już na początku. Aby tego dokonać, warto po prostu postawić na przejrzysty szablon, dzięki któremu wszelkie wiadomości są po prostu uszeregowane i jasno zaznaczone. Warto zdecydować się także na większe i przede wszystkim wyraźne zdjęcie. Mile widziany będzie lekki uśmiech i otwarta postawa. Bardzo często to właśnie takie szczegóły nieświadomie sprawiają, że zaczynamy budzić do kogoś sympatię, albo po prostu dostrzegamy jego potencjał. Jeśli CV będzie nieczytelne i zbyt skondensowane, może nie zwrócić uwagi, nawet jeśli faktycznie posiadasz bardzo duże doświadczenie. Oczywiście warto też zdecydować o tym, które wiadomości faktycznie są najważniejsze. Jeśli ukończyłeś już studia pierwszego i drugiego stopnia, zbędną informacją będzie podawanie ukończonego liceum. Warto pominąć też wszystkie drobniejsze stanowiska, które faktycznie nie wnoszą nic do stanowiska, na które aktualnie się aplikuje. Umiejętność oddzielenia najważniejszych informacji i przedstawienia ich w jak najlepszym świetle, faktycznie jest bardzo cenną umiejętnością, która sprawia, że CV wygląda po prostu staranniej i profesjonalniej, a jak wiadomo, potencjalny pracodawca zwróci uwagę raczej na osobę, która potrafi opowiedzieć o sobie w sposób zwięzły, niż taką, która uczyni CV nieczytelnym, ze zdecydowanym przerostem treści nad formą. Warto też zastanowić się nad swoimi zainteresowaniami. Raczej lepiej jest nie kłamać w tej kwestii i nie wymyślać sobie na siłę jak najbardziej skomplikowanych zainteresowań. Dobrze jest odpowiadać zgodnie z prawdą, ponieważ mimo iż to nie zainteresowania świadczą o tym, czy dostaniemy daną pracę, czy też nie, mogą stanowić one swego rodzaju ubogacenie wiadomości o potencjalnym pracowniku i o tym, jakim człowiekiem jest na co dzień, poza godzinami pracy.

Wiedząc już to wszystko, napisanie CV na jedną stronę nie powinno stanowić żadnego problemu. Bardzo często bowiem CV odrzucane są właśnie dlatego, że zawierają w sobie zbyt wiele informacji, a przez to stają się po prostu nieczytelne, a wręcz męczące dla osoby, która je przegląda. Takie CV bardzo często stają się też mało wiarygodne i po prostu prędzej, czy później lądują w śmietniku.