PRZEJDŹ DO KREATORA CV

CV Kosmetyczka

Data dodania: 2014-11-03

Kolejnym etapem jest rekrutacja, która powinna być tylko potwierdzeniem, że informacje, które zamieściłaś w CV są prawdą, odzwierciedlają Twoją osobowość i przebytą karierę zawodową (jeśli oczywiście posiadasz już jakieś doświadczenie zawodowe). Pamiętaj, że kosmetyczka to zawód dla osób kreatywnych, dbających o szczegóły oraz lubiących kontakt z Klientami.

CV kosmetyczki - krok po kroku

  1. Zdjęcie - o wiele lepiej odbierane są aplikacje z dobrze wykonanym zdjęciem. Musi to być aktualna fotografia, najlepiej wykonana w stylu oficjalnym. Pogodny wyraz twarzy, ładne uczesanie i stosowny makijaż sprawią pozytywne wrażenie.
  2. Forma graficzna - możesz zaszaleć i pozwolić sobie na CV niestandardowe, wykonane w fantazyjnym stylu, ale gustowne. Kolory i grafika powinny być nienachalne i powinny ze sobą współgrać. Bardziej zachowawcza forma grafiki również się sprawdzi. Najgorszy jest nadmiar - w zawodzie kosmetyczki ta zasada też obowiązuje. Na pewno znajdziesz odpowiedni dla ciebie wzór szablonu CV w naszym kreatorze.
  3. Wykształcenie Powinnaś podać szkoły, które ukończyłaś. Szkoły podstawowe i gimnazjalne pomiń. Zacznij od szkoły średniej, zawodowej. Napisz o kursie, czy szkole, w której uczyłaś się zawodu kosmetyczki. Jeśli masz jakąś specjalizację - zaznacz to. Na górze listy szkół są zawsze te, które ukończyłaś najpóźniej. Im niżej tym dalej cofamy się w latach.
  4. Umiejętności - wymień wszystkie, które są przydatne w zawodzie kosmetyczki.
  5. Języki obce - nie wspominaj o nich tylko wtedy, jeśli nie znasz żadnego, nawet w stopniu podstawowym.
  6. Zainteresowania - to bardzo ważny punkt, który mówi wiele o osobie. Jeśli zainteresowania będą związane z kosmetyką, wizażem, modą, kreowaniem wizerunku - działa to na Twoją korzyść.
  7. Osiągnięcia - Na pewno warto uwzględnić w CV, jakie zdobyłaś nagrody,jakie wygrałaś konkursy.
  8. Szkolenia i kursy - koniecznie je wymień, jeśli jest się czym pochwalić.
  9. Doświadczenie zawodowe - warto wymienić każdy rodzaj pracy, który wykonywałaś, gdyż każda praca uczy nas czegoś pożytecznego, a Ty sprawisz wrażenie osoby pracowitej. Jeśli wymienisz doświadczenie w zawodzie kosmetyczki, wypunktuj, czym się zajmowałaś. Jeśli miałaś okazję wykonywać inny zawód, który polega na pracy z Klientem, działa to na Twoją korzyść. Jeśli wykonywałaś pracę, która wymaga dokładności i skupienia (np. praca na produkcji) - również takie doświadczenie jest cenne.

Dane personalne oraz klauzula to składniki CV, o których nie możesz zapomnieć tworząc CV samodzielnie. Nasz kreator CV automatycznie dodaje klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Jeśli nie posiadasz doświadczenia, które możesz udokumentować, pochwal się "działalnością własną". Musiałaś przecież na kimś ćwiczyć kosmetyczne zabiegi. Możesz również załączyć do CV portfolio, jeśli takie posiadasz. Nigdy, ale to nigdy, nie pozwalaj sobie na niedbałości w CV, błędy interpunkcyjne, ortograficzne.