PRZEJDŹ DO KREATORA CV

Czego nie warto pisać w CV?

Data dodania: 2019-01-03

Dobrze napisane CV to połowa sukcesu w dobyciu wymarzonej pracy. CV to nasza wizytówka jeżeli wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną. Zatem czego nie pisać w CV?

Kłamstwa

Nie należy kłamać. Kłamstwo i tak kiedyś się wyda. Nie powinniśmy pisać o doświadczeniu, którego nie mamy. Nie wolno koloryzować i pisać o umiejętnościach, których nie mamy. Na przykład napiszemy, że znamy biegle język francuski, a na rozmowie kwalifikacyjnej może paść pytanie w tym języku. Nawet w rubryce zainteresowania warto pisać prawdę.

Luki w życiorysie

Przerwa w życiu zawodowym zaciekawi rekrutera. Więc lepiej wpisać do CV nawet dorywcze pracy i wypisać umiejętności, jakie nabyliśmy w nich, niż zostawić puste miejsce. Bardzo źle wygląda jeżeli mamy przerwę w pracy dłuższą niż pół roku. Chyba, że jest to spowodowane chorobą lub wychowaniem dziecka.

Zdjęcie do CV

Jeżeli chcemy być traktowani poważnie na rozmowie kwalifikacyjnej to warto dołączyć do CV profesjonalne zdjęcie. Najlepiej wybrać się do fotografa. Pod żadnym pozorem nie należy dołączać prywatnych zdjęć z wakacji, selfie, z dużym dekoltem, czy nieprofesjonalnych. Zdjęcie do CV powinno być wykonane na białym tle. Najlepiej będziemy się prezentować ubrani w białą lub jasną koszulę, z delikatnym makijażem.

Adres e-mail

Powinniśmy się wystrzegać podawania maili, które nie są profesjonalne. Nie będzie dobrze wyglądał mail z nazwą "kwiatuszek", "buziaczek", itp. Najlepiej założyć sobie maila z naszym imieniem i nazwiskiem - będzie wyglądał one wtedy dużo bardziej profesjonalnie.