PRZEJDŹ DO KREATORA CV

SPRAWDŹ JAK POWINNO WYGLĄDAĆ CV KIEROWCY

Data dodania: 2014-11-03

Poprawnie napisana aplikacja w odpowiedzi na ofertę pracy to pierwszy krok do zdobycia upragnionej posady. Jeśli chcesz spełnić się w danej pracy, musisz wiedzieć dokładnie czego oczekuje się od Ciebie jako kierowcy. Przedstawiamy praktyczne porady oraz niezbędne informację dla każdego, kto chce zacząć karierę jako kierowca.

Przede wszystkim, wpisując w wyszukiwarkę hasło cv kierowca, wyświetli się wiele porad dotyczących składania aplikacji na wybrane stanowisko. Przede wszystkim sama branża logistyczna to szerokie i bardzo obszerne słowo. Musisz zdać sobie sprawę, że popyt na kierowców jest uzależniony od rozwoju gospodarki i firm zajmujących się transportem krajowym jak i międzynarodowym. Jeśli jednak jesteś zdecydowany musisz spełnić szereg wymagań.

Przede wszystkim, by móc wsiąść za kierownicę ciężarówki, musisz mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy typu B oraz C+E. Ważne jest doświadczenie w prowadzeniu pojazdu, ponieważ to sprzyja jeździe innym typem samochodu takim jak TiR czy bus transportowy. Niezbędne jest ukończenie kursu na przewożenie towarów. Wówczas nasza aplikacja może stanowić podstawę do zatrudnienia. Warto jednak pamiętać o tym, że na początku pracy będziesz musiał od nowa nauczyć się jeździć danym pojazdem.

Im większe ambicje, tym lepiej posiadać dodatkowe kwalifikacje. Dla kierowców z prawem jazdy C+E zaleca się zainwestowanie w dodatkowe dokumenty poświadczające nasze możliwości. Przede wszystkim praca kierowcy międzynarodowego powinna być poparta znajomością języków obcych. Obecnie najpopularniejszymi są angielski oraz niemiecki. Jednak nie zaszkodzi poznać innych języków europejskich, które stanowią ważny atut podczas wykonywania pracy. Z umiejętności związanych bezpośrednio z pracą, warto posiadać zaświadczenia o zakończonych kursach na cysterny i beczki (ADR).

Praca kierowcy ciężarówki nie ogranicza się jedynie do wyjazdów na zachód Europy. Coraz częściej firmy handlują ze wschodnimi krajami. Dlatego warto byś posiadał ważny paszport oraz wizy do krajów zza wschodniej granicy Polski. Co więcej, na pewno przydadzą się aktualne badania psychotechniczne oraz uprawnienia na prowadzenie wózków jezdniowych. Posiadając tego typu dokumenty możemy być pewni, że nasza aplikacja zostanie wzięta pod uwagę.

Same dokumenty to nie wszystko. Jeśli zaczynasz pracę jako kierowca, masz czas na szlifowanie swoich umiejętności, wykazanie się organizacją oraz wytrzymałością. Natomiast jeśli jesteś już doświadczonym kierowcom, warto posiadać referencje od dawnego pracodawcy czy też postarać się o udowodnienie swoich umiejętności.

Pamiętaj, że CV powinno być przede wszystkim dokładne, zawierać niezbędne informacje oraz przedstawiać rzetelne informacje na Twój temat. Odpowiedzialna praca kierowcy powinna być potwierdzona Twoim zapałem do pracy i faktycznymi umiejętnościami.